Wednesday , April 23 2014
You are here: Home / Kuriozitete

Category Archives: Kuriozitete

Vodafone krah alpinistëve shqiptarë për të “pushtuar” shtatë majat e botës

a_photo1

Flamuri shqiptar së shpejti ngjitet në majën Denali në Alaskë Vodafone Albania njoftoi se do të jetë krah alpinistëve shqiptarë si një nga sponsorat kryesorë të ngjitjes së majës Denal në Alaskë. Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania Dietlof Mare dhe stafi i kompanisë Vodafone u takuan dje me alpinistët shqiptarë për t’iu konfirmuar mbështetjen dhe uruar atyre sukses në ... Read More »

Ja cilat janë politikanët shqiptarë që “fshehin” thinjat

politikanet_qe_lyejne_floke

Përveç femrave, në vitet e fundit është kthyer në modë lyrja e flokëve edhe nga meshkujt. Politikanët janë edhe kategoria që bien më shumë në sy për faktin se janë edhe nën vëzhgimin e mediave. Sipas një vëzhgmi të bërë nga Gazeta Shqiptare, rezulton se përfaqësuesit politikë të “Partisë Demokratike”, kujdesen më shumë për veten se ata të “Partisë Socialiste”. Ndoshta ... Read More »

Fëmijët e Argitës të fotografuar nga Blackberry i Berishës!!

qeni_i_berishes

Kryeministri Sali Berisha ka publikuar gjatë ditës së djeshme në “Facebook” njëfoto të mbesës Dasara dhe Artit 3-vjeçar gjatë një vizitetë bërë në familjen e gjyshit së bashku me qenin e tyre. “Kjo është një skenë që shfaqet sa herë që Reksi vjen për vizitë tek ne. Arti e do shumë Reksin, me kusht që të mos jetë vetëm me të. Kësaj radhe po bisedon me ... Read More »

Adelina Tahiri, në “Dancing With The Stars” në Maqedoni

adelina_tahiri1

Edhe pak muaj, fillon spektakli, ‘Dancing With The Stars’ në Maqedoni e pjesë e kësaj gare në vallëzim do të jetë edhe një këngëtare shqiptare.   Bëhet fjalë për, Adelina Tahirin e cila jeton në Maqedoni ndërkaq, këtë lajm e ka zbuluar vetë këngëtarja për fansat e shumtë. “Një lajm të ri për të gjithë! Jam pjesmarese e Dancing With ... Read More »

Katër finalistë për “Zërin e Shqipërisë”

voice gjysmefinalistet

Gara për “The Voice of Albania” ka vazhduar sonte, me mbrëmjen gjysmë finale, në përzgjedhje të zërit më të mirë të shqiptarëve. Në çdo skuadër kishin mbetur nga dy këngëtarë dhe secili prej tyre këndoi “live”, përfshirë edhe nga një këngë duet në gjuhën shqipe. Eliminimi i sontëm përcaktoi edhe katër finalistët e këtij edicioni, që janë Mjellma, Venera, Jozefina dhe ... Read More »

Michelle mbush 49 vjeç

largea_1573661601358503646

Michelle Obama ka zgjedhur të dhurojë në 49 vjetorin e lindjes së saj. Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, zgjodhi të hapë një tjetër profil në Twitter për të qenë më pranë fansave të saj.   49-vjeçarja debutoi me profilin e saj “Flotus” (akronim për Zonjën e Parë të SHBA), në rrjetin social dhe statusi i parë ishte një ... Read More »

Scroll To Top