Thursday , April 17 2014
You are here: Home / Vipat Shqiptare

Category Archives: Vipat Shqiptare

Meryem Uzerli: Nga depresioni te prova për vetëvrasje

Te “Sulejmani i Madhërishëm” do të mungojë personazhi më interesant i serialit.Je larguar nga Turqia në muajin maj, bashkë me ty hyri dhe sindromi i lodhjes, merr ndonjë terapi tani? Terapia vazhdon, por ditët më të vështira kaluan, tani jam më mirë. I preva flokët, ngjyrën e bëra më të errët. Iu ktheva pamjes sime natyrale. Sërish ngas biçikletën. Do ... Read More »

Hersi Matmuja përfaqëson Shqipërinë në Eurosong

Kënga ‘Zemërimi i një nate’ nën interpretim të këngëtares Hersi Matmuja është shpallur fituese e edicionit të 52-të të festivalit në Radio Televizionin Shqiptar. Kjo këngë do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. ‘Ka qenë festivali i parë që unë e kam shijuar shumë këtë skenë dhe përmes këngës jam përpjekur të dhuroj atë që unë ndjej’, kështu është shprehur fituesja ... Read More »

Viti më i suksesshëm për Remin

Remzi Jakupi i njohur si Remi po e përmbyllë një vit të suksesshëm në fushën e këngës. Këngëtari pas albumit “Gold” solli në treg edhe një bashkëpunim të ri me vendasi e tij Arian Agushi i njohuri si Gold AG. Kënga që mbanë titullin “Malli i ndarjes” i referohet kurbetit dhe mallin që kanë mërgimtarët tanë që jetojnë jashtë vendit. ... Read More »

“Oksigjeni” që e sëmuri Drenushën

Ndonëse kënga që do të plasoj të shtunën mbanë titullin “Oksigjen” për këngëtaren Drenusha Latifi nuk ka ndonjë veçori të caktuar që ka të bëjë me dashurinë e saj edhe pse tani e disa muaj është e përshkuar nga kjo ndjenjë dhe duket që dashuria e saj ndaj personit që ka gjetur të jetë si një oksigjen për njëri-tjetrin. Mbase ... Read More »

Vesa Luma: E kompletuar në këngë dhe dashuri

Këngëtarja Vesa Luma po e përmbyllë një vit të suksesshëm. Ajo suksesin e arritur gjatë vitit që po e lëmë pas ia dedikon publikut të gjerë i cili e ka përkrahur dhe ende vazhdon ta përkrahë në çdo paraqitje të saj. Ndonëse vitin 2013 Vesa e cilëson si mjaftë të kompletuar si në fushën e këngës ashtu edhe në sferën ... Read More »

Scroll To Top